HOMESTAGING

Ak chcete rýchlejšie a za lepšiu cenu predať váš byt, dbajte na prípravu interiéru a kvalitné fotografie. Investícia do homestagingu je oveľa nižšia, ako suma, ktorú by ste museli spustiť z ceny, keby ste chceli predávať byt v neupravenom stave.

Home staging je profesionálna dizajnová príprava nehnuteľnosti na jej prezentovanie záujemcom o kúpu alebo prenájom.

Ste majiteľom bytu alebo domu a nedarí sa Vám ho predať alebo prenajať? Napadlo Vám, že vhodnou úpravou sa dá byt či dom prezentovať v oveľa lepšom svetle? Chcete, aby váš byt pôsobil na fotografiách upravene a útulne? Viete o tom, že pre predaj bytu je prvý dojem rozhodujúci?

Atraktívne fotografie zaujmú záujemcov na prvý pohľad

Dnes pri veľkom množste predávaných bytov je naozaj ťažké vybrať si z bohatej ponuky. Veľa ponúkaných bytov pôsobí na fotografiách takmer rovnako, inzeráty obsahujú nekvalitné fotografie a veľmi často je na nich množstvo osobných vecí, ktoré patria súčasným majiteľom. Záujemca o byt sa nevie rozhodnúť, pretože nevidí skutočný potenciál ponúkanej nehnuteľnosti.

Upravím Váš byt profesionálnym spôsobom - pomocou homestagingu a vyhotovím fotografie, ktoré vyzdvihnú ponúkaný priestor. Cieľom home stagingu je dať kupujúcemu jasnú predstavu o tom, na čo ktorá miestnosť slúži. Zamerať pozornosť záujemcu na to, čo je dôležité a umožniť mu predstaviť si samého seba v danom priestore.

Home staging zrýchli predaj až o 70-80%

Záujemcovia o kúpu bytu si vytvoria dojem už po prvých minútach po príchode. Rozhodujú emócie, pocity, aké majú z ponúkanej nehnuteľnosti. Podvedome vnímajú detaily a atmosféru. Homestaging "pripraví scénu" tak, aby záujemca videl potenciál nehnuteľnosti a aby získal vynikajúci prvý dojem, ktorý rozhoduje. A vytvoranie dobrej atmosféry je mojou špecialitou:-)

Home staging môže zvýšiť Váš zisk pri predaji nehnuteľnosti

Podľa skúseností s predajom bytov po realizácii home stagingu sa cena môže navýšiť v priemere o 5-7%. Dobrá príprava bytu na predaj zaistí, že kupujúci sa nebude snažiť znižovať cenu pre rôzne nedostatky v byte. Investícia do home stagingu je oveľa nižšia, ako suma, ktorú by ste museli spustiť z ceny, keby ste mali byt v neupravenom stave. Home staging definuje každú miestnosť tak, ako má slúžiť. Tak si záujemca vytvorí správny obraz a vie si tam predstaviť seba.

Investícia do home stagingu je oveľa nižšia, ako suma, ktorú by ste museli spustiť z ceny, keby ste mali byt v neupravenom stave.

Áno, predávajúci sú niekedy, v snahe predať byt za každú cenu, ochotní znížiť cenu aj o 5.000 alebo až 10.000 Eur. Samozrejme, cena predávanej nehnuteľnosti musí byť primeraná, zodpovedajúca stavu bytu, lokalite a podobne. Ale ak sa rozhodnete Vašu nehnuteľnosť profesionálne pripraviť, môžete získať vytúženú cenu.

Ale aj z relatívne neatraktívnej nehnuteľnosti sa dá vhodnými úpravami a za zlomok ceny vytvoriť lákavá ponuka.

Váš byt alebo dom sa okamihom rozhodnutia o jeho predaji stáva PRODUKTOM na trhu nehnuteľností. Ak chcete, aby vynikol, musí sa líšiť. Ako každý produkt, aj nehnuteľnosť potrebuje kvalitnú prezentáciu, reklamu, predstavenie, opis výhod a predovšetkým - najlepší prvý dojem. A ten prináša HOME STAGING.

Odpútajte sa od svojho bytu alebo domu

Niekedy je ťažké odpútať sa od vlastného bytu alebo domu a zabudnúť, že to bolo Vaše hniezdočko. Ak ste sa rozhodli Váš byt predať, myslite na potenciálnych záujemcov. Myslíte si, že im bude páčiť Vaša strakatá prikrývka? Alebo nálepky na kachličkách? Vy by ste si kúpili byt, ktorý na každom kroku hovorí o súkromí pôvodného majiteľa?

Ako prebieha home staging?

  • Objednávka
  • Telefonická konzultácia, upresnenie termínu a požiadaviek
  • Platba
  • Zaslanie "Odporúčaní na prípravu pred Home stagingom"
  • Osobná návšteva a realizácia HS
  • Nafotenie
  • Zaslanie fotografií klientovi

Ako dlho trvá home staging?

Zvyčajne home staging realizujem v trvaní 3-6 hodín, podľa veľkosti bytu. Ak ide o rodinný dom alebo väčší byt, môže príprava trvať aj niekoľko dní (2-4).  Rozsah prác si zistíme a dohodneme na začiatku.

Fotografovanie nehnuteľnosti

Pokiaľ ide o časový rozsah realizácie homestagingu, patrí sem aj čas, potrebný na fotografovanie. Fotografovanie jednotlivých miestností je vhodné v rôznych časoch v priebehu dňa, alebo v rozsahu niekoľkých dní, podľa toho, kedy svieti slnko a z ktorej strany. Naším cieľom je, aby výsledkom boli čo najefektnejšie fotografie, ktoré zaujmú záujemcov.

Pre koho je Homestaging?

Pre majiteľov nehnuteľností a pre realtiné kancelárie, reps. realitných maklérov

Ak ste sa rozhodli predať váš byt alebo dom a chcete tento proces urýchliť a prezentovať váš byt v čo najlepšom svetle, pre vás je home staging to pravé. Predávajúci často nevidia rôzne nedostatky v byte, ktoré podvedome vnímajú potenciálni kupujúci a ktoré ich odrádzajú. Úlohou home stagingu je tieto nedostatky odstrániť, aby záujemcovia videli len to, čo majú vidieť - skvelý byt práve pre nich:-)

Feng shui

Na ešte lepšiu prípravu a úspešný predaj alebo prenájom Vašej nehnuteľnosti pomôže aj profesionálne feng-shui poradenstvo, ktoré môžem zabezpečiť, spolupracujem so skúsenou poradkyňou febg-shui. Cena je na vyžiadanie.

Ceny za služby homestaging:


Homestaging

Home staging 1-izb. byt, garsonka      190,- €

Home staging 2-izb. byt                      280,- €

Home staging 3-izb.byt                       360,- €

Home staging 4-izb. byt                      430,- €

Home staging - Rodinný dom, Kancelárske priestory - individuálna kalkulácia


Self Homestaging - klient realizuje sám

Self Home staging - obhliadka, návrh úprav       110,- €

Self Home staging ONLINE - návrh úprav podľa fotografií  90,- €

Feng shui - cena na vyžiadanie


Ceny sú konečné. Nie som platca DPH. Home staging realizujem v Bratislave a blízkom okolí. Na realizáciu HS používam vlastné dekorácie a vybavenie, ktoré si po predaji nehnuteľnosti prevezmem späť. Za toto vybavenie  (podľa presného zoznamu s cenami) klient svojim podpisom na Objednávke preberá zodpovednosť a v prípade straty alebo odcudzenia uhradí danú položku. 

Objednať homestaging


Fotografie PRED a PO

V príprave (ilustračné foto)

Kuchyňa

Detaily položky

Obývačka

Detaily položky

Kúpeľňa

Detaily položky

Pocit pokoja, harmónie a súladu v byte pomôže viac, ako sa zdá.