Prečo poriadkumilovná?

06.10.2019

Pretože vytvorím systém tam, kde žiadny nie je. Či je to doma, v skriniach, v zásuvkách, v skrinkách v kuchyni, alebo v kancelárii alebo v katalógu produktov. Mám rada usporiadané veci, prehľadne roztriedené tak, aby na pohľad aj na pocit pôsobil celý priestor harmonicky a aby sa hocikto vedel v danom priestore alebo vo veciach dobre a jednoducho orientovať. 

Každá vec chce mať svoje vlastné miesto

Poviete si, veď každý máme doma aký-taký poriadok. Áno, máme, a postupom času sa nám nahromadí množstvo vecí, ktoré kupujeme, dostaneme, skrátka, veci sa množia a postupne ich nemáme kam dávať. Navyše, málokto máme uložené veci tak, aby sme ich našili hneď a nemuseli pobiehať po celom byte. Vlastne, nie že našli - mali by sme len siahnuť do zásuvky a na 100% by sme mali vedieť, že tam sú - kľúče, ponožky, šál... presne na tomto mieste.

Všetko poruke

Skrátka ide o to, že nemalo by byť potrebné žiadne hľadanie! Hľadanie vecí, vyťahovanie z dna skrine, alebo nebodaj z najvyššej police v roldore, to nie je úplne pohodlné. Ja meriam len 154 cm (ako Madona:-), a preto nemám rada, keď mám niečo vysoko. A veru, nechcelo by sa mi zakaždým, keď potrebujem niečo z hornej police, vyťahovať rebrík a liezť naň. Hoci sa vôbec nebojím výšok.

Nepredstaviteľné sa stane skutočnosťou

Oblečenie je samostatná kategória. To je obľúbená disciplína hlavne dám, žien, dievčat. Kupovať a kupovať a aj tak nemáme čo na seba! Poznáte to, že? Priznám sa, že ja tento problém nemám. Pred 2 rokmi som zrušila veľké skrine. Vyradila som asi 8 veľkých vriec oblečenia, rôznych doplnkov. Ostalo mi toľko vecí, že sa zmestia do 1 skrinky s rozmermi 80 x 100 x 60 cm. Plus mám malú komodu s 3 zásuvkami (mimochodom, hneď vedľa kúpeľne) so spodnou bielizňou a ponožkami. A to je všetko. Keď to niekomu ukážem, každý žasne. Minule jedna kamarátka, keď to videla, tak len s ľahkou závisťou precedila...aj ja také chcem...:-)) Iné sa čudujú - neverím, to fakt???

Kto to raz skúsi, neoľutuje

A viete, akú to má výhodu? Fakt nemusím ráno rozmýšľať, čo si oblečiem. Chcete aj Vy takýto skvelý pocit a čistú myseľ?