Čo je Zázračné triedenie?

12.11.2019

Metóda služieb Zázračné triedenie vychádza z poznatkov japonského umenia upratovať DAN-SHA-RI (Danšari) a metódy KonMarie. Metódu Danšari vytvorila pani Hideko Yamashita paradoxne práve preto, lebo nerada upratovala a bola dokonca na to aj dosť nešikovná:-) Metódu KonMarie vymyslela tiež Japonka - Marie Kondo, ktorá je priam fanatička na upratovanie. Ale tiež musela prejsť vývojom, aby sa dopracovala k metóde, ktorá učí, ako vyhadzovať a ukladať veci.

Zázračná metóda

Služba Zázračné triedenie vychádza z oboch metód - Danšari aj KonMari. Po ich preštudovaní som si vytvorila systém, ktorý trochu viac vyhovuje našej mentalite. Nie je príliš radikálny, pretože niektorí ľudia potrebujú trochu viac času, aby si uvedomili, aký efekt im môže priniesť zbavenie sa vecí a uloženie tých vecí, ktoré ostali. Samozrejme, že sa nájdu aj takí, ktorým stačí malý impulz a hneď sa vrhnú do práce :-) Viem však, že je množstvo ľudí, ktorí potrebujú pomoc pri triedení a ukladaní, a to je moja práca. Viac o službe.

Na začiatok sa skúste zamyslieť

Pozrite sa na Vaše veci 

Myslím, že mnohí ste už počuli o týchto ženách a ich metódach upratovania. Obe metódy sú podobné, spoločným a základným princípom na začiatku je ZBAVIŤ SA ČO NAJVÄČŠIEHO MNOŽSTVA VECÍ V DOMÁCNOSTI:-) Ja viem, znie to čudne, ale pozrime sa na to z inej strany. 

Skúste sa si odpovedať na tieto otázky:

Ktoré veci skutočne používate?

Ktoré veci naozaj potrebujete? 

Ktoré veci Vám robia skutočnú radosť?

Ak sa trocha sústredíte a zamyslíte, tak zistíte, že asi 80% vecí, ktoré vlastníte, vlastne nepotrebuteje. Verte mi, mám to vyskúšané a overené aj u iných ľudí. Je to neuveriteľné, že? 

Prečo vlastníme veľa vecí?

Prečo to tak je? Pretože NAKUPUJEME, CHCEME VLASTNIŤ VECI. Prečo? Máme peniaze, tak ich musíme minúť. Môžeme si to dovoliť. Všade okolo vidíme množstvo vecí, ktorý sa nám núkajú, presviedčajú nás, že ich potrebujeme a že život s nimi bude lepší. Ale je to skutočne tak? Myslíte si, že keď si kúpite ďalšie topánky alebo ďalší sveter, že Váš život sa zmení? Nie, nezmení. Stále budete rovnakí, nespokojní.

V skutočnosti veci vlastnia nás

Áno, ak niečo kúpite, musíte sa o to starať. Máte to uložené v hlave, že máte oblečenie, topánky, vázy, 10 slnenečných okuliarov, 4 autá, chatu, dom, bazén, 5 firiem ...a o všetko sa musíte starať. Nakoniec príde deň, keď to už nestíhate. Vymkne sa Vám to z rúk. A Vy ste už taký unavený a otupený, že Vám to už nedochádza. Stále máte pocit, že KEĎ TO VŠETKO MÁTE, STE BOHATÝ:-) A ste "NIEKTO"... Hm?

Čo uprednostníte? Pokoj alebo stres?

Ja osobne dávam prednosť kľudu a dobrému pocitu, že MÁM VŠETKO (a LEN to), ČO POTREBUJEM. Pred pár rokmi som sa ocitla v takej kríze, že som sa doslova chytila slamky, ktorá sa mi naskytla v podobe malého článku a začala som sa zbavovať vecí. Najprv oblečenie po osobe, ktorá už nežije. Potom to už išlo. Nakoniec som sa asi za 3 mesiace zbavila asi 80-tich percent vecí, ktoré som mala doma. Poviem vám, je to super pocit. Voľnosť, priestor, vzduch, dýchate, ste uvoľnení, spokojní... Fakt to stojí to za to.

Alex

Vaša Poriadkumilovná