Jesenný vietor sa tlačí aj do skríň

05.11.2019

Je tu jeseň, horúčavy nás poriadne vytrápili, konečne sa dobre robí doma za počítačom bez toho, aby sme museli každú chvíľu vstávať a chladiť sa - nápojom, sprchou, bazénom. Ako tak sedím za stolom, zrak mi padne na okná. Fuha, no zišlo by sa ich umyť. Ale teda nechce sa mi. Ešte aj závesy dať dole, vyprať, zavesiť naspäť...

Spomienky na leto ešte nevybledli

Dobre, nechajme okná oknami. Po prázdninách a po dovolenke máme stále za dverami nové kufre, na nich naloženú kôpku tašiek a ruksakov, ktoré držia na sebe len silou vôle a len vtedy, ak po nich neskáče naša mačička. Plavky a plavecké okuliare som síce odložila, ale teda vôbec nie tam, kam v skutočnosti patria. Do zásuvky Kúpalisková výbava. Plavecké okuliare som strčila medzi tričká s myšlienkou, som zvedavá, či si spomeniem, kam som ich dala, keď na budúci rok pôjdeme prvý krát na kupko.

Vtipné nápisy na krabiciach s topánkami

Letné topánky...no, pred týždňom sa mi ich podarilo odložiť do krabíc a dať do komory. Ale už sa mi to tiež nepáči, trochu sa mi to pomiešalo a obsah krabíc nezodpovedá nápisom na nich, ktoré som vytvorila tak, aby som vedela, že kde mám "Nové lakofky pohodlné", "Semišové lodičky nezmary", "Červené platformy" alebo "Fialovo-čierne sexy topánky, ktoré nenosím". Prípadne ešte aj "Čierne sandále Tamarisky, moje najobľúbenejšie".

Montessori - nemontessori, takto to robím odjaživa

U klientov som uložila detské oblečenie podľa druhov do zásuviek. Majú dve dievčatá a podľa pocitu mám tú staršiu vľavo a mladšiu vpravo, neviem prečo. Tak som im aj uložila veci. Pekne na kant, podľa KonMarie, aby videli, čo tam majú. Keďže ešte nevedia čítať, tak som na zásuvky nalepila lístočky s kresbami - tričko s krátkym rukávom, tričko s dlhým rukávom, legíny, pyžamo s hviezdičkami a mesiacom, spodnú bielizeň a tak ďalej plus začiatočné písmená ich mien. Dievčatá chodia do montessori škôlky. To som vedela. Ale dobre som sa pobavila, keď k nim prišla návšteva a náramne to obdivovali, že "aké montessori !". Keď som to robila, to mi ani nenapadlo. Jednoducho pomôcka pre deti. Aj mojej dcére som nakreslila obrázky na krabice s hračkami, keď bola malá...

Keď nastane zlom a výsledkom je minimalistický šatník

Prišlo to samo. Jedného dňa, asi pred 3 rokmi, som si prečítala akýsi článok o feng shui. Okrem iného sa tam písalo, že by sme sa mali zbaviť vecí po nežijúcich ľuďoch. Veru, mala som dve veľké skrine (po starej mame) a plné oblečenia svojho, ale aj po mojej krstnej mame... Bolo mi smutno, ale urobila som to. Vedela som, vlastne nevedela, len som to tušila, že ak tie veci dám preč, niečo sa pohne. V mojom živote, v práci. Lebo, poviem vám, nebolo to práve ružové. Ale už sa nedalo cúvnuť. Stačilo začať. Prvé išlo oblečenie, asi 8 veľkých vriec. Niečo do detského domova (som malej postavy), niečo do kontajnerov.

Malá skrinka na šatstvo - sen alebo skutočnosť?

Výsledok? Moje šatsvo je v malej skrinke s rozmermi 80 x 100 x 50 cm. Plus v jednej malej komode, kde mám spodnú bielizeň a ponožky. Mimochodom, tá komoda je vedľa kúpeľne. Praktické, čo myslíte? Každý, kto ku mne príde, nechápe, teda hlavne ženy. Nevedia si to predstaviť. Teraz nemám problém, čo si obliecť. Siahnem, vyberiem a hotovo. Je to návykové. Akonáhle sa mi rozmnoží oblečenie, už som nesvoja. Zrazu mám novú sukňu, ale zistila som, že nemám k nej blúzku...čože?? Ako som to dopustila?! Nevadí, prichádza čas na vietor v skriniach.

Začína fúkať, pripravte sa

Takže o pár dní sa dám do triedenia znovu. Znovu vytriedim a uložím oblečenie, papiere, knihy, topánky. Aby som mala čisto v hlave a aby som sa naštartovala a pripravila sa aj na klientov.

Chcete mať aj vy poriadok v skrini aj v hlave? 

Alexandra