Online minikurz 

Vianočné prípravy bez stresu


Začínate si uvedomovať, že Vianoce sa blížia a vy ste ešte neurobili ani "čiarku" pre ich prípravu a začína vás oblievať studený pot?  Najmä preto, keď  si začínate premietať, čo všetko budete "musieť" urobiť? Začínate rozmýšľať, že čo a kedy začnete robiť, upratovať, umývať okná, prať záclony, nakupovať, piecť? A to nehovorím o nákupe darčekov pre celú rodinu.

 Mám pre vás taký návrh - čo tak tento rok skúsiť niečo iné? Predstavte si, že sa celá príprava Vianoc zmení na jednu veľkú pohodu bez stresu, bez naháňačiek. Pritom budete mať urobené to, čo bude potrebné, ale bez preháňania, bez tlaku na seba, že aj toto, aj toto "musím urobiť, lebo sa to tak má". 

Že ako? Pomôže vám Online minikurz Vianočné prípravy bez stresu, ktorý vás prevedie prípravou Vianoc v pokojnom duchu a v duchu jednoduchosti.

 A TO VŠETKO ZA SUPER CENU!


Zvyky sú železná košeľa

Poznáme to všetci - väčšina ľudí má v hlave program, podľa ktorého "ide". Tak, ako to robievali naše mamy a staré mamy, tak to robíme aj my. Niekedy až žasnem, čoho všetkého sú ľudia schopní, aby dodržali "tradície".  Zahájiť veľké upratovnaie pred Vianocami je podľa mňa nezmysel. Po prvé preto, že je zima a po druhé - zbytočne sa unavíte. Vianoce by mali byť sviatkom pokoja. Nehovorím, že netreba upratať, ale tak s mierou. Cieľom je cítiť sa na Viancoe dobre, v čistom, peknom prostredí. To je samozrejmé. 

Skúste to s prípravou Vianoc trochu inak

Raz sa mi stalo, že som bola pred Vianocami chorá. Ležala som v posteli a premýšľala, že ako to urobím, aby sme mali v domácnosti aspoň základné veci urobené a pritom aj niečo upečené. Výsledok bol ten, že sme každý člen rodiny urobili niečo, nejakú čiastkovú úlohu a Vianoce boli aj tak. Pekné, pokojné a nikomu nevadilo, že sme nemali "vygruntované". Stačilo povysávať, ozdobiť stromček, prestrieť stôl a hotovo:-)

Na ďalší rok som to celé prehodnotila a zahájila minimalistické vianočné prípravy. Možno mi budete oponovať, ale veď "treba poupratovať". Jasné, že áno. Len som to trochu pozmenila.

Čo som objavila pri novom spôsobe prípravy Vianoc

V prvom rade som zistila, že väčšinu ľudí v skutočnosti naozaj Vianoce stresujú. Z každej strany som počúvala - už mám umyté okná, zatra idem robiť toto, pozajtra toto... Zistila som, že naše deti ani rodinu nezaujíma, či máme vygruntovanú špajzu alebo vylešteneé všetky poháre vo vitríne. Nikoho nezaujíma, či mám povysávané všetky knihy (áno, ak to som robievala:-) alebo či sme aj tento rok poutierali prach na všetkých skriniach. 

Totiž to veľké upratovanie sa väčšinou robí preto, aby sme sa ukázali ako dobré gazdinky pred inými ženami (žiaľ, je to tak ešte v niektorých kruhoch). Viem si predstaviť, že v niektorých komunitách je to dôležité - porovnávať sa a ukázať, že kto je lepší... Tak skúste sa nad to povzniesť a byť samé sebou, nenechať sa tlačiť do niečoho, s čím vnútorne nesúhlasíte a robte to tak, aby ste boli najmä vy spokojné. Je to váš domov, vaše pravidlá.

Sadáte si k vianočnému stolu vyčerpané? Tak asi niečo nie je správne

Čo je dobré na tom celý mesiac alebo aj viac pred Vianocami sa naháňať a potom s vyčerpaním sadnúť za sviatočný stôl? Aj ja som to tak mala v minulosti. Do poslednej chvíle som ešte upratovala, čistila, popri tom piekla do noci, darčeky som balila, keď už bol stromček zasvietený a polievka na stole... 

A potom som si povedala, že to skúsim inak a naplánovala som celý postup prípravy Vianoc tak, aby som sa z toho vyslovene tešila. Verte, že to ide. 

ZA SKVELÚ CENU ZÍSKATE SKVELÉ TIPY, AKO SA PRIPRAVIŤ NA VIANOCE INAK!

O tom, ako sa dajú pripraviť Vianoce v pohode, 

sa dozviete v 

ONLINE MINIKURZE 

VIANOČNÉ PRÍPRAVY BEZ STRESU.


Čo sa dozviete v minikurze?

 • Ako si šikovne naplánovať prípravu Vianoc
 • Ako upratať tak, aby ste sa nezničili
 • Ako zadovážiť darčeky tak, aby vás to nezruinovalo
 • Ako vytvoriť krásne dekorácie bytu s minimálnymi nákladmi.

Aká je forma minikurzu?

 • Minikurz je nahratý v členskej zóne, kam sa dostanete po úhrade a po registrácii
 • Do členskej zóny sa budete vedieť následne znovu prihlásiť pomocou prístupových údajov, ktoré dostanete mailom
 • Kurz tvoria štyri videá vo forme písaného textu s nahovoreným hlasom
 • Súčasťou minikurzu je aj BONUS - to je prekvapenie:-)

Čo vám minikurz prinesie?

 • Uvedomenie, že Vianoce nie sú pretekmi v upratovaní
 • Jednoduché tipy a rady, ako sa pripraviť na Vianoce inak - bez veľkej námahy
 • Praktické rady, ako si niektoré úkony zjednodušiť
 • Dobrý pocit a odľahčenie v predvianočnom čase

Chcete aj vy konečne zmeniť Vianoce na skutočné sviatky pokoja? 

Minikurz Vianočné prípravy bez stresu vám v tom určite pomôže!

Teším sa na vás v online minikurze Vianočné prípravy bez stresu