ZÁZRAČNÉ TRIEDENIE 

a ukladanie vecí, inšpirované zásadami Marie Kondo 


Zázrak na počkanie   ...

Zázračné triedenie a ukladanie vecí za 1 deň (v trvaní cca 5-6 hodín)

Profesionálne triedenie, vyradenie a prehľadné uloženie vašich vecí v skriniach alebo vo vybraných priestoroch vášho bytu podľa zásad Marie Kondo tak, aby ste ich už nikdy nehľadali a dosiahli pocit pokoja a radosti. Tento proces urobíme spolu v priebehu 1 dňa, za cca 5-6 hodín práce:    

Cena: 80,- €

Nemožné do 3 dní       ...

Zázračné triedenie a ukladanie vecí za 3 dni (spolu cca 15 hod.)

Profesionálne triedenie, vyraďovanie a prehľadné uloženie vašich vecí v skriniach alebo vo vybraných priestoroch vášho bytu podľa zásad Marie Kondo tak, aby ste ich už nikdy nehľadali a dosiahli pocit pokoja a radosti. A to všetko v priebehu 3 dní, spolu za cca 12-15 hodín: 

Cena: 180,- €

Nepredstaviteľné za 5 dní

Zázračné triedenie a ukladanie vecí za 5 dní (spolu cca 25 hodín)

Profesionálne triedenie, vyraďovanie a prehľadné uloženie vašich vecí v skriniach alebo vo vybraných priestoroch vášho bytu podľa zásad Marie Kondo tak, aby ste ich už nikdy nehľadali a dosiahli pocit pokoja a radosti. A to všetko v priebehu 5 dní, spolu za cca 20-25 hodín:

Cena: 280,- €

Chcete sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej.

Čo je služba Zázračné triedenie?

Služba Zázračné triedenie je profesionálna pomoc a konkrétna spolupráca u vás doma (klient/ka je prítomný/á a spoločne pracujeme) pri vytriedení vašich vecí a ich prehľadnom uložení späť do skríň, zásuviek a políc. 

Ako to prebieha a čo služba zahŕňa:

 • telefonickú konzultáciu, kde si podrobne prejdeme, čo potrebujete,
 • krátke písomné odporúčania, tipy a motiváciu, ako sa pripraviť na relizáciu služby,
 • osobnú návštevu u vás doma a intenzívnu prácu (podľa objednanej služby 1 - 5 dní):
  • vyloženie vecí zo skrine (skríň), zásuviek,
  • roztriedenie vecí podľa kategórií - druhov oblečenia,
  • vytriedenie starých vecí na vyradenie,
  • skladanie vecí úsporným spôsobom,
  • dohoda a určenie systému, kde a ako budú ktoré veci uložené,
  • uloženie vecí do skrine, zásuviek,
 • Bonus - vrecká na vytriedené veci 25 ks.

Japonský pôvod upratovania

Služba Zázračné triedenie a jej spôsob realizácie  vychádza zo systému upratovania Dan-sha-ri podľa Japonky Hideko Yamashita, ktorej podstatou je, že nie veci sú stredobodom pozornosti, ale Vy. Čiže nepýtame sa, či si nejakú vec necháme preto, lebo "sa zíde", aj keď nemáme k nej žiadny vzťah. Ale naopak - pýtame sa, "je pre mňa táto vec užitočná"? Ak nie, treba ju vyhodiť:-)  Inými slovami, veci nám majú slúžiť, treba ich používať a vtedy nadobúdajú hodnotu.

Podobný princíp rozlúčenia sa s vecami vypracovala ďalšia Japonka Marie Kondo, ktorá tiež preferuje zbavovanie sa neužitočných vecí s tým, že každej veci sa máme poďakovať za to, akú nám urobila službu. Hlavnou zásadou pri zbavovaní sa vecí je to, aký pocit v nás vyvolávajú, keď ich zoberieme do ruky. Ďalšou fázou je ukladanie vecí, ktoré tiež vychádza zo zásad Marie Kondo, tzv. Konmarie.

Skladanie, ukladanie a skladovanie

Vytriedené veci je potrebné uložiť na vybrané miesto. To, kde budú mať jednotlivé veci svoje miesto, sa určí po vytriedení vecí, kedy vzniká nový priestor. Zásadou je, aby rovnaké a príbuzné veci (veci jednej katgórie) boli spolu na jednom mieste, najlepšie na takom, ktoré bude poruke. Napríklad čiapky a šály v predsieni v komode a nie v spálni v skrini. Nemenej dôležitou vecou je spôsob poskladania vecí a ich uloženia v skriniach alebo zásuvkách. A to je moja špecialita:-)

Spolupráca s klientom

Prvým predpokladom úspešného dosiahnutia vytúženého pokoja a poriadku je váš záujem a jasno v tom, že sa naozaj chcete zbaviť niektorých vecí. Preto súčasťou služby Zázračné triedenie je aj poradenstvo, podpora a konkrétna pomoc pri zbavovaní sa vecí a pri následnom ukladaní tých, ktoré ostali. 

Ide o to, aby ste dosiahli pocit pokoja a pohody a nemuseli myslieť na upratovanie a na veci, ktoré niekde ležia a neviete, čo s nimi. Keď sa zbavíte niektorých vecí, nebudete musieť toľko upratovať a získaný čas môžete využiť na iné činnosti. To je v skratke o systéme Zázračného triedenia - triedenia, skladania a ukladania, ktoré vychádzajú z princípov Japoniek Hideko Yamashita a Marie Kondo. 

Chcete sa aj Vy cítiť voľne a mať krásne Zázračne vytriedené veci


Máte pocit, že vaše veci v byte vám prerastajú cez hlavu? Chceli by ste s tým niečo urobiť, ale neviete, ako na to? Viete o tom, že ak sa zbavíte niektorých vecí, uvoľní sa aj vaša myseľ? Viete, že ak budete mať prehľadne uložené veci, už nikdy nebudete nič hľadať?

Neviete si predstaviť, že sa niečoho vzdáte, že niečo staré vyhodíte? Môžete si byť istí, že hneď ako niečo vyhodíte, vznikne priestor na niečo nové...A nemyslím tým len niečo materiálne.

Žiadny zázrak Ti nepomôže, ak nechceš Ty niečo zmeniť...:-)