Upratovací koučing online 

(Decluttering plan na mieru)

Upratovací koučing online (alebo Decluttering plan na mieru) je individuálny písomný návrh riešení,  postupov a odporúčaní na triedenie vecí, ktoré si zrealizujete sami. Upratovací koučing (Decluttering plan) je vhodný pre každého, komu vyhovuje samostatná práca, ale potrebuje návod. 

Čo je Decluttering?

Voľne preložené - zbavenie sa chaosu, odstránenie zmätku, odstránenie neporiadku. Clutter = zmätok

Decluttering plan vám dá presný návod a postup, AKO vytriediť veci, zbaviť za zbytočností a tým veciam, ktoré ostanú, nájsť správne miesto tak, aby ste ich VŽDY vedeli nájsť. 

Viac sa dočítate úplne dolu na tejto stránke.

Ako prebieha a čo zahr'ňa služba Upratovací koučing online (Decluttering plan):

 • úvodná konzultácia, kde si prejdeme, čo potrebujete,
 • vyplnenie Google formulára, ktorý zmapuje vašu súčasnú situáciu s uložením vecí a usporiadaním domácnosti,
 • individuálny písomný  na mieru vytvorený Declutering plan s návodmi a odporúčaniami, v rozsahu asi 20-30 strán,
 • ďalšia konzultácia po zaslaní Decluttering plánu,
 • zodpovedanie vašich otázok mailom alebo telefonicky kedykoľvek,
 • BONUS: konzultácia zadarmo s odstupom času (o 1 mesiac). Budem vás kontaktovať a prejdeme si, ako ste pokročili v triedení a s čím potrebujete poradiť.

Zaručujem:

 • diskrétnosť,
 • láskavý prístup,
 • psychickú podporu,
 • pozitívne vnímanie,
 • empatiu,
 • pochopenie problémov bez posudzovania,
 • zohľadnenie individuálnych potrieb.

  Japonský pôvod upratovania

  Služba Decluttering vychádza zo systému upratovania Dan-sha-ri podľa Japonky Hideko Yamashita, ktorej podstatou je, že nie veci sú stredobodom pozornosti, ale vy. Čiže nepýtame sa, či si nejakú vec necháme preto, lebo "sa zíde", aj keď nemáme k nej žiadny vzťah. Ale naopak - pýtame sa, "je pre mňa táto vec užitočná"? Ak nie, treba ju vyhodiť:-) Inými slovami, veci nám majú slúžiť, treba ich používať a vtedy nadobúdajú hodnotu.

  Podobný systém rozlúčenia sa s vecami vytvorila ďalšia Japonka Marie Kondo, ktorá odporúča zbavovať sa neužitočných vecí tak, že každej veci poďakuejme za to, ako nám slúžila. Hlavnou zásadou pri zbavovaní sa vecí je to, aký pocit v nás vyvolávajú, keď ich zoberieme do ruky, tzv. "iskra radosti". Ďalšou fázou je ukladanie vecí, ktoré tiež vychádza zo zásad Marie Kondo, tzv. Konmarie.

  Skladanie, ukladanie a skladovanie

  Vytriedené veci je potrebné uložiť na zvolené miesto. To, kde budú mať jednotlivé veci svoje miesto, sa určí po ich vytriedení, kedy vzniká nový priestor. Zásadou je, aby rovnaké a príbuzné veci (veci jednej katgórie) boli spolu na jednom mieste, najlepšie na takom, ktoré bude poruke. Napríklad čiapky a šály v predsieni v komode a nie v spálni v skrini. Nemenej dôležitou vecou je spôsob poskladania vecí a ich uloženia v skriniach alebo zásuvkách.

  Spolupráca s vami

  Prvým predpokladom úspešného dosiahnutia vytúženého pokoja a poriadku je vaša túžba niečo zmeniť vo vašom byte (aj v živote:-) a ochota zbaviť niektorých vecí,  aby ste mohli následne zamerať svoju pozornosť na dôležitejšie veci, ako je neustále hľadanie vecí.

  Ide o to, aby ste dosiahli pocit pokoja a pohody a nemuseli myslieť na upratovanie a na veci, ktoré niekde ležia a neviete, čo s nimi. Keď sa zbavíte niektorých vecí, nebudete musieť toľko upratovať a získaný čas môžete využiť na iné činnosti.

  Aj ja som sa musela zbaviť vecí a záležitostí, ktoré ma držali dole. Keď som si uvedomila, že vyčistenie priestoru je prvý krok, ako sa posunúť ďalej, začala som postupne triediť a zbavovať sa všetkého, čo mi nepomáhalo. Netrvalo to mesiac, ani dva ... ale rok. Nebolo to jednoduché a priebežne sa k tomu vraciam. Dokonca som prerobila byt, aby som sa tam cítila lepšie. 

  Začnite si aj vy užívať viac slobody bez zbytočností!

  Službu Upratovací koučing online (Decluttering plan na mieru) môžete aj darovať formou Darčekovej poukážky, priebeh je rovnaký, ako v popise vyššie.

  Čo je to decluttering?

  Decluttering (čítaj diklatering) je zbavenie sa chaosu alebo zmätku, "debordelizácia". Clutter znamená choas, zmätok. Decluttering nie je ako klasické upratovanie (vysávanie, umývanie, utieranie prachu).

  Decluttering je vyšší stupeň upratovania. Odhalí zdroj chaosu a ten odstraňuje. Decluttering je vytriedenie vecí a ich následné uloženie tak, aby ste už nemuseli nič hľadať. Budete mať menej vecí, všetky budú mať svoje miesto a vaša domácnosť bude lepšie zorganizovaná. A tým získate väčšiu pohodu a kľud.

  Potrebujete zreorganizovať vašu domácnosť a mať menej vecí a lepšie uložené, aby ste už nemuseli nič hľadať?