Decluttering plan
Decluttering plan je pomoc pri triedení vašich vecí formou písomného návrhu a postupov, ktoré si zrealizujete sami. Decluttering plan je vhodný pre každého, komu vyhovuje samostatná práca, ale potrebuje návod.

Čo je Decluttering?
Toto slovo môžeme voľne preložiť ako zbavenie sa chaosu, odstránenie zmätku, odstránenie neporiadku. Clutter = zmätok.
Decluttering plan vám dá presný návod a postup, AKO vytriediť veci, zbaviť za zbytočností a tým veciam, ktoré ostanú, nájsť správne miesto tak, aby ste ich VŽDY vedeli nájsť.
Ako Decluttering plan prebieha a čo služba zahŕňa:
- úvodná konzultácia, kde si prejdeme, čo potrebujete,
- vyplnenie Google formulára, ktorý zmapuje Vašu súčasnú situáciu s uložením vecí a usporiadaním domácnosti,
- individuálny písomný na mieru vytvorený Declutering plan s návodmi a odporúčaniami,
- konzultácia po zaslaní Decluttering plánu,
- 2 ďalšie konzultácie (cca 1 hod.),
- zodpovedanie vašich otázok mailom alebo telefonicky kedykoľvek,
- celkové trvanie cca 2 mesiace,
- BONUS: konzultácia zadarmo s odstupom času (o 1 - 2 mesiace). Môžete mi zavolať a popýtať sa na niektoré detaily, ktoré chcete ujasniť alebo sa pochváliť vašimi výsledkami.
Zaručujem:
- diskrétnosť,
- láskavý prístup,
- psychickú podporu,
- pozitívne vnímanie,
- empatiu,
- pochopenie problémov bez posudzovania,
- zohľadnenie individuálnych potrieb.
Japonský pôvod upratovania
Služba Decluttering vychádza zo systému upratovania Dan-sha-ri podľa Japonky Hideko Yamashita, ktorej podstatou je, že nie veci sú stredobodom pozornosti, ale vy. Čiže nepýtame sa, či si nejakú vec necháme preto, lebo "sa zíde", aj keď nemáme k nej žiadny vzťah. Ale naopak - pýtame sa, "je pre mňa táto vec užitočná"? Ak nie, treba ju vyhodiť:-) Inými slovami, veci nám majú slúžiť, treba ich používať a vtedy nadobúdajú hodnotu.
Podobný systém rozlúčenia sa s vecami vytvorila ďalšia Japonka Marie Kondo, ktorá odporúča zbavovať sa neužitočných vecí tak, že každej veci poďakuejme za to, ako nám slúžila. Hlavnou zásadou pri zbavovaní sa vecí je to, aký pocit v nás vyvolávajú, keď ich zoberieme do ruky, tzv. "iskra radosti". Ďalšou fázou je ukladanie vecí, ktoré tiež vychádza zo zásad Marie Kondo, tzv. Konmarie.
Skladanie, ukladanie a skladovanie
Vytriedené veci je potrebné uložiť na zvolené miesto. To, kde budú mať jednotlivé veci svoje miesto, sa určí po ich vytriedení, kedy vzniká nový priestor. Zásadou je, aby rovnaké a príbuzné veci (veci jednej katgórie) boli spolu na jednom mieste, najlepšie na takom, ktoré bude poruke. Napríklad čiapky a šály v predsieni v komode a nie v spálni v skrini. Nemenej dôležitou vecou je spôsob poskladania vecí a ich uloženia v skriniach alebo zásuvkách.
Spolupráca s vami
Prvým predpokladom úspešného dosiahnutia vytúženého pokoja a poriadku je vaša túžba niečo zmeniť vo vašom byte (aj v živote:-) a ochota zbaviť niektorých vecí, aby ste mohli následne zamerať svoju pozornosť na dôležitejšie veci, ako je neustále hľadanie vecí.
Ide o to, aby ste dosiahli pocit pokoja a pohody a nemuseli myslieť na upratovanie a na veci, ktoré niekde ležia a neviete, čo s nimi. Keď sa zbavíte niektorých vecí, nebudete musieť toľko upratovať a získaný čas môžete využiť na iné činnosti.
Aj ja som sa musela zbaviť vecí a záležitostí, ktoré ma držali dole. Keď som si uvedomila, že vyčistenie priestoru je prvý krok, ako sa posunúť ďalej, začala som postupne triediť a zbavovať sa všetkého, čo mi nepomáhalo. Netrvalo to mesiac, ani dva ... ale rok. Nebolo to jednoduché a priebežne sa k tomu vraciam. Dokonca som prerobila byt, aby som sa tam cítila lepšie.
Začnite si aj vy užívať viac slobody bez zbytočností!
